Dziś jest:
2018-02-22    
Imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora    
Strona Główna > Czystsze powietrze

Czystsze powietrze

 

  

 

01-02-2018    Ankieta inwentaryzacyjna

Zmiany w Programie Ochrony Powietrza oraz uchwała antysmogowa dla Małopolski zostały przyjęte przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

23-01-2017    Uchwała antysmogowa dla Małopolski

W dniu 23 stycznia 2017 r. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę Nr XXXII/452/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.


24-05-2016    Rozbudowa sieci gazowej na terenie miasta

Gaz ziemny to obecnie jeden z najbardziej ekologicznych nośników energii stosowanych do ogrzewania mieszkań, zakładów produkcyjnych i budynków użyteczności publicznej. W czasie jego spalania do atmosfery nie wydzielają się pyły, sadza czy popioły, natomiast ilość emitowanego dwutlenku węgla i związków azotu jest znikoma w porównaniu do poziomu zanieczyszczeń powstałych w wyniku spalania innych paliw.

03-04-2015    Sucha Beskidzka – Miasto Przyjazne Środowisku i Mieszkańcom

Podejmowane od wielu lat przez samorząd miejski Suchej Beskidzkiej działania na rzecz ochrony środowiska zostały po raz kolejny docenione na arenie ogólnopolskiej. Nasze miasto znalazło się w gronie laureatów XV edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” w kategorii „Miasta Przyjazne Środowisku i Mieszkańcom”.

31-03-2015    Czy Sucha Beskidzka rzeczywiście truje Polaków?

Tytuł jednej z publikacji o zasięgu co najmniej ogólnopolskim w lutym br. mógłby to sugerować, bowiem wśród dwunastu wymienionych miast, tak dużych jak Kraków, Katowice, Zabrze, Nowy Sącz w artykule pt. „Miasta, które trują Polaków” znalazła się nasza mała Sucha Beskidzka.

Co, gdzie, kiedy?