Dziś jest:
2017-10-17    
Imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora    
Strona Główna > Czystsze powietrze

Czystsze powietrze

 

 

 

09-08-2017    Informacja dla mieszkańców biorących udział w projekcie wymiany pieców na biomasę i paliwa gazowe

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego po spotkaniu z firmą wykonującą audyty na terenie subregionu podhalańskiego - NDE Sp. z o.o. przedstawia wskazówki dla mieszkańców dotyczące prawidłowego wykonywania ocen energetycznych

28-03-2017    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na Dni Otwarte.

WGOŚiGW zaprasza wszystkich obecnych i potencjalnych beneficjentów pomocy finansowej do siedziby w Krakowie (parter, ul. Kanonicza 12, pokój nr 3, godz. 8-15). Oferowana jest pomoc w wypełnieniu wniosku oraz porady z jakich środków skorzystać i w jakich zakresach.

08-03-2017    Nie zatruwasz powietrza - będziesz płacił niższy podatek

Podczas gdy w najbardziej zanieczyszczonych pod względem jakości powietrza miejscowościach zastanawiają się w jaki sposób ograniczyć niską emisję,  Sucha Beskidzka już zrealizowała i to w 100 % Program Ochrony Powietrza województwa małopolskiego zaplanowany na lata 2013 – 2016.

03-03-2017    Antysmogowe ABC - sprawdź co się zmieni

1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa dla całego regionu. Oznacza to, że do jej przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego.

23-02-2017    Uwaga na nieuczciwe firmy podszywające się pod audytorów energetycznych

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ostrzega przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość zdobycia na ten cel dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 odwiedzają mieszkańców naszego regionu, oferując odpłatne wykonanie audytów energetycznych.

22-02-2017    Program Priorytetowy “Jawor” Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja budynków jednorodzinnych
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowieprowadzi  nabór wniosków na rok 2017 w ramach Programu Priorytetowego “Jawor” Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja budynków jednorodzinnych. 

Program dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych o powierzchni docieplonej poniżej 600 m2.
21-02-2017    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie organizuje akcję informacyjną pod hasłem Dni Otwarte.

WGOŚiGW zaprasza wszystkich obecnych i potencjalnych beneficjentów pomocy finansowej do siedziby w Krakowie (parter, ul. Kanonicza 12, pokój nr 3, godz. 8-15). Oferowana jest pomoc w wypełnieniu wniosku oraz porady z jakich środków skorzystać i w jakich zakresach.

17-02-2017    Lista niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego prowadzi listę niskoemisyjnych urządzeń na paliwa stałe, na której zamieszczone będą tylko kotły i ogrzewacze pomieszczeń na paliwa stałe (kopalne lub biomasę), które spełniają wymagania ekoprojektu w zakresie minimalnych poziomów sezonowej efektywności energetycznej i norm emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń. 

16-02-2017    Czujniki powietrza w różnych rejonach miasta

Sucha Beskidzka ma zdiagnozowany problem jakości powietrza. Przez okres dwóch lat tj. 2013 i 2014 stacja monitoringu powietrza zlokalizowana na terenach pomiędzy segmentami handlowo-usługowymi, a osiedlem Na Stawach dostarczyła danych m.in. na temat poziomu pyłu zawieszonego PM-10 w powietrzu zarówno w okresie grzewczym jak też letnim.

06-02-2017    Ankieta inwentaryzacyjna

Zmiany w Programie Ochrony Powietrza oraz uchwała antysmogowa dla Małopolski zostały przyjęte przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

1 [2] [3] [4]

Co, gdzie, kiedy?