Dziś jest:
2017-10-17    
Imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora    
Strona Główna > Kultura, oświata, sport

Kultura, oświata, sport

11-10-2017    XVI Biennale Fotograficzne. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!

Beskidy w obiektywie są niepowtarzalne. Barwne podniebne spektakle w czasie wschodów i zachodów słońca, wioski usiane wzdłuż rzecznych dolin spowite mgłą tajemniczości, majestat górskich szczytów pokrytych śniegiem i groza płynąca z widoku nadciągającej burzy... Fotograficzne pejzaże górskie są zawsze dynamiczne i przywołują wiele emocji - właśnie, dlatego są tak magiczne i niepowtarzalne.

11-10-2017    III miejsce dla Ziemi Suskiej!

Zespół regionalny Ziemia Suska zajął III miejsce w konkursie „Kultura i folklor Podbabiogórza" w ramach Jesieni Babiogórskiej 2017.


28-09-2017    10 LAT DZIAŁALNOŚCI MUZEUM MIEJSKIEGO SUCHEJ BESKIDZKIEJ


Muzeum jako instytucja gromadząca i chroniąca świadectwa dziedzictwa narodowego, stanowi jeden z ważniejszych elementów współczesnej cywilizacji i kultury. Dokumentuje zarówno trwałość, jak i ewolucję ludzkich osiągnięć twórczych, kształtuje wiedzę o świecie, pobudza i pielęgnuje ciekawość poznawczą, pogłębia wrażliwość estetyczną i emocjonalną, promuje postawy patriotyczne. Rola muzeum w budowaniu kapitału kulturowego jest zatem niezwykle istotna.27-09-2017    Suscy gimnazjaliści uczestniczyli w niecodziennych warsztatach


Uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w programie profilaktycznym „Archipelag Skarbów", realizowanym na zlecenie Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka. Dwa bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniały grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.22-09-2017    Nagroda Sportowa Burmistrza Miasta dla Jakuba Żaczka

Jakub Żaczek, zawodnik sekcji koszykówki Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Towarzystwa Sportowego „Wisła” Kraków, został po raz kolejny laureatem Nagrody Sportowej Burmistrza Miasta.

19-09-2017    Szymon Kotlarski z suskiego klubu łuczników drużynowym Wicemistrzem Polski Młodzików

W sobotę 16 września w Kielcach, w bardzo nieprzyjemnej pogodzie i strugach deszczu, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wzięło udział ogółem 379 zawodniczek i zawodników z 52 klubów.

18-09-2017    Koncert „Pół żartem, pół serio”

W niedzielne popołudnie sala Rycerska suskiego zamku wypełniła się dźwiękami popularnych arii z oper i operetek, które weszły już do kanonu muzyki klasycznej. Przed suską publicznością wystąpiła Ewa Boreczko - Siemieniuk przy akompaniamencie Urszuli Dereń - Kokoszki.


14-09-2017    Z wizytą na Orawie - współdziałanie w zakresie prewencji, reagowania i usuwania skutków sytuacji kryzysowych na wodach stojących

W dniach 9-10 września br., kiedy to cześć druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Beskidzka Miasto, walczyła dzielnie w trakcie III Podbabiogórskich Zawodów Ratowniczo-Gaśniczych, stając się najlepszą drużyną OSP w powiecie suskim, druga część druhów udała się na Słowację, aby zdobywać doświadczenie i wiedzę podczas kolejnych warsztatów z ratownictwa na wodach stojących. Tym razem było to jezioro Orawskie.

05-09-2017    „...Gdy patrzę na drzewo, czasami widzę postać mojej przyszłej rzeźby, trzeba ją tylko uwolnić..."


Siedzieliśmy na wąskiej werandzie, z której rozpościerał się widok na ogródek i przydomowe obejście. Po przeciwnej stronie zza przeszklonych okiennic domu spoglądały na nas niewielkie, figurki, wykonane z drobnych kawałków drewna. Zaklęte w brzozie postaci dawnych mieszkańców naszego regionu, gospodarze, wędrowni pastuszkowie w odartych kapotach, przygarbione kobiety okryte chustą idące na jarmark, zatrzymane w ruchu, zastygłe w czasie swoich codziennych zajęć..05-09-2017    Cztery medale suskich łuczników na Mistrzostwach Małopolski

Mistrzostwa Małopolski w łucznictwie najmłodszych grup wiekowych – młodzików, dzieci starszych i dzieci młodszych odbyły się w Dobczycach w dniu 3 września br.


1 [2]

Co, gdzie, kiedy?