Dziś jest:
2018-01-23    
Imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy    
Strona Główna > Kultura, oświata, sport

Kultura, oświata, sport

22-01-2018    Osiągnięcia UKS „Jasień” docenione podczas Gali Sportowiec Małopolski

W miniony piątek 19 stycznia br. podczas uroczystej Gali „Sportowiec Małopolski” decyzją głosujących czytelników „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” oraz Kapituły, której członkami byli prof. Aleksander Tyka – rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Barbara Ślizowska - gimnastyczka sportowa, medalistka olimpijska i Robert Korzeniowski - lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, a także przedstawiciele redakcji  powyższych dzienników Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” z Suchej Beskidzkiej otrzymał tytuł Drużyny Roku 2017 w powiecie suskim.

15-01-2018    Jubileuszowy Koncert Noworoczny w suskim zamku

Tradycją stało się już, że powitanie Nowego Roku nie może obyć się w Suchej Beskidzkiej bez Noworocznego Koncertu organizowanego z początkiem stycznia pod patronatem Burmistrza Miasta w Sali Rycerskiej suskiego zamku. Tegoroczny XV jubileuszowy koncert i tym razem dostarczył publiczności zgromadzonej w suskim zamku niesamowitych wrażeń i doznań artystycznych. Bohaterami tegorocznego, wyjątkowego wieczoru byli soliści Narodowego Teatru, Opery i Baletu w Odessie: Gayane Arutyunyan (sopran), Ekaterina Tsymbalyuk (sopran), Alina Vorokh (mezzosopran), Aleksandr Stryuk (baryton), Paweł Smirnow (tenor) i Oskar Jasiński (tenor i konferansjer w jednej osobie). Artystom towarzyszyła trzydziestoosobowa orkiestra Wirtuozi Odessy „Tempi Moderni” pod dyrekcją Vitaliya Kovalchuka. Arie operowe, operetkowe i musicalowe wybitnych kompozytorów rozbrzmiewały w wypełnionej po brzegi zamkowej sali.


09-01-2018    Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Suchej Beskidzkiej

Przed wiekami Mędrcy ze Wschodu kierowani światłem Betlejemskiej Gwiazdy podróżowali samotnie, do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W tym roku w Całej Polsce wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników! 6 stycznia w Suchej Beskidzkiej, podobnie jak w ponad 640 miejscowościach w Polsce, w ślad za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszyły barwne orszaki mieszkańców miasta, którzy w ten szczególny sposób postanowili wyrazić swą radość z Narodzenia Pańskiego.


29-12-2017    XV Gala Noworoczna „Koncert Wiedeński”

Tradycyjnie w styczniu, już po raz XV w Sali Rycerskiej suskiego zamku odbędzie się Koncert Noworoczny, pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.


26-12-2017    Kino na Zamku

Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej zaprasza na projekcje filmowe, które odbędą się w Sali Rycerskiej w piątek 29 grudnia 2017 roku. Godziny projekcji oraz ceny biletów znajdują się przy opisie każdego filmu. Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. 08:00-16:00 w MOK-Zamek pod nr tel. 515 134 720. Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed startem seansu. Kasa kina czynna w dniu projekcji od godziny 13:00. Więcej informacji w MOK-Zamek tel. 515 134 720.


19-12-2017    Laur Babiogórski dla Mariana Bucały

W minioną sobotę 16 grudnia, w Jabłonce na Orawie odbyło się spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich z siedzibą w Suchej Beskidzkiej. Jak co roku, stało się ono okazją nie tylko do omówienia działalności stowarzyszenia i złożenia sobie życzeń, ale także do wręczenia Laurów Babiogórskich.


11-12-2017    Mikołajkowy Turniej Piłkarski 2017

Miejski Klub Sportowy Babia Góra po raz kolejny zorganizował Mikołajkowy Turniej Piłkarski dla najmłodszych zawodników klubów sportowych, który przeprowadzono na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej.


07-12-2017    Burmistrz nagrodził młodych sportowców

Już po raz kolejny w tym roku Burmistrz Miasta przyznał nagrody pieniężne mieszkańcom Suchej Beskidzkiej oraz zawodnikom reprezentujących kluby sportowe z terenu miasta Sucha Beskidzka za osiągnięte wyniki sportowe w sezonie 2016/2017. Tym razem w gronie wyróżnionych znaleźli się zawodnicyUczniowskiego Klubu Sportowego bieganie.pl: Maciej Majcherczyk, Szymon Jędrzejak, Krzysztof Łoś i Mateusz Pacyga, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasień” Marta Palcar i Michał Jurzak oraz Łuczniczego Towarzystwa Sportowego „Zamek Suski”: Szymon Kotlarski. Aleksander Chmielarski, Maja Janoszek i Agnieszka Spyrka.


1 [2]

Co, gdzie, kiedy?