Dziś jest:
2017-03-29    
Imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona    
Strona Główna > Kultura, oświata, sport

Kultura, oświata, sport

21-03-2017    Wspomnienie minionych lat - recital Tomasza Stockingera

„Nie zapomnisz mnie, gdy moją piosenkę spamiętasz. W melodii jest siła zaklęta i czar, i moc” - te słowa popularnej piosenki Aleksandra Żabińskiego towarzyszyły publiczności w piątkowy wieczór 17 marca zgromadzonej w Sali Rycerskiej suskiego zamku podczas recitalu znanego aktora Tomasza Stockingera.


21-03-2017    62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

W Sali Rycerskiej zamku w Suchej Beskidzkiej spotkali się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy spróbowali swoich sił w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Aktorskie jury w składzie: Ewa Romaniak i Jacek Milczanowski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji do udziału w eliminacjach na szczeblu rejonowym, które odbędą się w kwietniu, w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, wytypowało laureatów I miejsc ze wszystkich kategorii.


19-03-2017    Konkurs recytatorski szkół podstawowych rozstrzygnięty

Anna Fortuna, Jan Mastej, Oliwia Pająk i Julia Durmała - to  zwycięzcy gminnego etapu Konkursu Recytatorskiego i nasza reprezentacja podczas etapu powiatowego, który odbył się w Makowie Podhalańskim.


18-03-2017    Kadry Kreślone Piórem – wernisaż wystawy Miłosza Kowalewskiego

Do 25 kwietnia w suskiej Galerii Sztuki - Zamek można podziwiać piękne fotografie Miłosza Kowalewskiego „Kadry Kreślone Piórem”. W piątek (10 marca) obył się wernisaż wystawy.

01-03-2017    Technika bardziej niż siła. Duch bardziej niż technika

Już po raz czwarty w Zespole Szkół nr 1 w Suchej Beskidzkiej odbył się „ Suski Turniej Seido Karate dzieci i młodzieży”. Organizatorem turnieju był Beskidzki Klub Karate Seido Dojo Sucha Beskidzka kierowany przez Sensei Piotra Michulec i Senpai Pawła Michulec. Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.


28-02-2017    Profesjonalne kino odwiedziło Suchą Beskidzką

Organizator kina objazdowego, firma Outdoor Cinema – we współpracy z Visa oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury Zamek, odwiedzili Suchą Beskidzką z najnowszymi filmami i bajkami. Przygotowano również wyjątkowe promocje, które były dostępne dla posiadaczy kart Visa.


27-02-2017    „Młodzież zapobiega pożarom”. Wyłoniono laureatów w etapie Gminnym

W Suchej Beskidzkiej wyłoniono laureatów gminnego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.


16-02-2017    Kino na Zamku

Miejski Ośrodek Kultury – Zamek w Suchej Beskidzkiej zaprasza na projekcje filmowe, które odbędą się w Sali Rycerskiej w sobotę 25 lutego 2017 roku. Godziny projekcji oraz ceny biletów znajdują się przy opisie każdego filmu.


15-02-2017    Uczniowie suskiej Szkoły Muzycznej wystąpili w Katowicach

Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej klasy 3 a i b cyklu 6-letniego zostali zaproszeni do udziału w koncercie interpretacji ruchowych muzyki organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Dalcroze Society of Taiwan.


14-02-2017    Szachowe rozgrywki w zamkowej sali

Dziewiąty raz rozgrywano w Sali Rycerskiej suskiego zamku Otwarty Turniej Szachowy Ziemi Suskiej. W tym roku tytuł najlepszego szachisty z Suchej Beskidzkiej zdobył Szymon Celak, a tegorocznym mistrzem, który zwyciężał rozgrywki z szachistami zarówno z powiatu suskiego, jak i najdalszych zakątków naszego województwa był Mateusz Brożyna.


1 [2]

Co, gdzie, kiedy?