Dziś jest:
2017-08-23    
Imieniny:
Apolinarego, Miły, Róży    
Strona Główna > Aktualności

Aktualności

21-08-2017    Nowy rok szkolny pod znakiem dużych zmian


Przyjęta przez Parlament na początku 2017 roku ustawa o reformie oświaty staje się faktem. Mimo wielu kontrowersji jakie wzbudzają zmiany w szkolnictwie, gminy musiały przygotować się do nowych przepisów prawnych i przemodelować dotychczas funkcjonujący system nauczania. Dla Suchej Beskidzkiej oznacza to zmianę obwodów szkolnych dostosowanie wszystkich placówek do nowych warunków pracy, a w niedalekiej przyszłości prawdopodobieństwo powrotu do dwuzmianowej nauki w Szkole Podstawowej na Błądzonce.18-08-2017    Czar zabytkowych aut na suskim rynku

Od wielu lat wzbudzają zachwyt i rozbudzają wyobraźnie fanów motoryzacji. Nie szkodzi im upływający czas, a prawdziwi koneserzy potrafią zainwestować ogromne kwoty, aby utrzymać je w idealnym stanie - mowa o zabytkowych samochodach, które w minioną niedzielę (13.08.) prezentowano na rynku i placu targowym w Suchej Beskidzkiej.


15-08-2017    ALAN BANASZEK WYGRYWA MEMORIAŁ HENRYKA ŁASAKA 2017

W końcowym sprincie 19-letni zawodnik CCC Sprandi Polkowice okazał się najszybszy, pokonując na finiszu z peletonu Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech 7R Fuji) i Artura Detko (Domin Sport).

07-08-2017    Wielkie kolarskie święto już 12 sierpnia w Suchej Beskidzkiej


19. Międzynarodowy wyścig kolarski Memoriał Henryka Łasaka


07-08-2017    Suscy harcerze upamiętnili Powstanie Warszawskie


W całej Polsce 1 sierpnia punktualnie o godzinie 17 rozbrzmiały syreny na znak pamięci o powstańcach warszawskich i wydarzeń z 1944 roku. W Suchej Beskidzkiej na rynku zebrali się harcerze z jednostki 19 DH 303 i mieszkańcy, aby na minutę zatrzymać się i w ten sposób oddać hołd bohaterom.03-08-2017    W kasie Urzędu zapłacisz kartą płatniczą

W kasie Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej istnieje możliwość regulowania zobowiązań podatkowych i innych opłat urzędowych za pomocą kart płatniczych.


17-07-2017    Przebudowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Mickiewicza

Trwają prace związane z przebudową ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego na odcinku od skrzyżowania ulic Mickiewicza i Handlowej do Liceum Ogólnokształcącego w Suchej Beskidzkiej.

13-07-2017    MIASTO TO ŻYWY ORGANIZM. Program rewitalizacji szansą na dalszy rozwój Suchej Beskidzkiej

Po wnikliwej analizie i dyskusjach nie tylko na sesji ale również w komisjach, Rada Miasta w marcu 2017 zatwierdziła uchwałą program rewitalizacji Suchej Beskidzkiej opracowany na zlecenie Burmistrza Miasta przez jedną z krakowskich firm projektowych. W procesie przygotowania pełnej dokumentacji, która zawiera informacje na temat poziomu rozwoju poszczególnych regionów Suchej Beskidzkiej, sytuacji społecznej i potrzeb w tym zakresie, konieczne były szczegółowe diagnozy i konsultacje społeczne. Jaki wpływ ma ten dokument na przyszłość miasta? Na jego podstawie samorząd miejski, a także działające na terenie Suchej Beskidzkiej instytucje, stowarzyszenia i przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o środki unijne na realizację zapisanych w programie rewitalizacji przedsięwzięć. Od zatwierdzenia przygotowanego przez Gminę programu może zależeć realizacja tak znaczących inwestycji jak budowa Centrum Kultury i Filmu czy rewitalizacja suskiego rynku.


13-07-2017    Wzbogacony „skarb” suskiego muzeum

Zbiory archeologiczne Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej zostały wzbogacone o cenny obiekt ....

1 [2] [3]

Co, gdzie, kiedy?