Dziś jest:
2018-01-19    
Imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza    

Informacje i komunikaty

II Bieg Pocztyliona przez Suchą Beskidzką

04-09-2017


Zapraszamy mieszkańców Suchej Beskidzkiej na rynek w Suchej Beskidzkiej gdzie 7 września odbędzie się oficjalne powitanie i prezentacja uczestników II Biegu Pocztyliona, który wyruszył z Lwowa w niedzielę 3 września. 
Podczas II Biegu Pocztyliona, 7 września, dwóm biegaczom ze sztafety towarzyszyć będą rekonstruktorzy historycznej polskiej Husarii. Na terenie powiatu suskiego bieg rozpocznie się na rynku w Makowie Podhalańskim o godzinie 9, a następnie przebiegnie drogą krajową DK 28 w Suchej Beskidzkiej i połączy się z drogą wojewódzką DW 946. Przemarsz Husarii zakończy się na rynku w Suchej Beskidzkiej między godziną 9:20 a 10:00. Ten odcinek trasy biegaczy liczy niecałe 6 km. Po zakończeniu prezentacji przy Karczmie Rzym, uczestnicy pobiegną wytyczoną trasą w kierunku Zwardonia.
II Bieg Pocztyliona to kontynuacja idei biegania zapoczątkowanej w roku 2016 i prowadzona dalej przez Polonijny Klub Aktywności Sportowych – Strzelectwo Sportowe PAKA-s Wiedeń w Austrii. Tegorocznym wyzwaniem podjętym przez organizatora i biegaczy jest przebiegnięcie trasy królewskim traktem ze Lwowa przez Kraków do Wiednia przez cztery europejskie kraje – Ukrainę, Polskę, Słowację i Austrię pokonując jednocześnie dwie strefy czasowe.
Termin przeprowadzenia II Biegu Pocztyliona wiąże się z 334 rocznicą Odsieczy Wiedeńskiej i z uroczystościami koronacji Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele Św. Józefa na górze Kahlenberg w Wiedniu.
Tegoroczna edycja Biegu Pocztyliona objęta została patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego.
(SnS)
 
 

Co, gdzie, kiedy?