Dziś jest:
2018-02-22    
Imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora    

Kultura, oświata, sport

Koncert Noworoczny Miejskiej Orkiestry Dętej

29-01-2018

I znowu w zamku suskim rozbrzmiała muzyka…ale przecież mamy karnawał czyli okres zimowych balów, pochodów i zabaw z tańcem i muzyką…


 
W minioną sobotę 27 stycznia w Sali Rycerskiej zamku suskiego w wyjątkowym Koncercie Noworocznym tym razem zaprezentowała się Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Sławomira Pacholskiego. Orkiestra zaprezentowała nie tylko kolędy i świąteczne melodie.
 

W repertuarze znalazły się także utwory muzyki rozrywkowej jak choćby wiązanka utworów szwedzkiego zespołu Abba, żywiołowy “Rock,n,roll forever” czy też nastrojowy “Blue night”, a także kompozycja pt.“Kawałek do tańca” zespołu Poparzeni Kawą Trzy, przy której kilku młodych muzyków świetnie zaprezentowało się indywidualnie. Nie zabrakło również utworu z dorobku artystycznego zespołu, dzięki któremu nasza orkiestra została wyróżniona na Rejonowym Przeglądzie Orkiestr Dętych Echo Trombity, a mianowicie „Free world fantasy”. To piękny utwór z ciekawym przebiegiem muzycznym, holenderskiego kompozytora i dyrygenta Jacoba de Haana, który specjalizuje się w tworzeniu utworów dla orkiestr dętych. Ciekawe aranżacje muzyczne nadały wydarzeniu niepowtarzalnego, karnawałowego charakteru. Repertuar tego koncertowego wieczoru był tak bogaty i różnorodny, że każdy mógł znaleźć dla siebie coś ulubionego, a wykonanie bardzo dobre i emocjonujące, co nie dziwi bo występ zakończony został owacjami na stojąco. 
Miejska Orkiestra Dęta w Suchej Beskidzkiej powstała w 2004 roku i działa pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury - Zamek. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Muzycy swoimi występami uświetniają wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne w Suchej Beskidzkiej m.in. w czasie Suskiej Majówki, Dni Ziemi Suskiej, Święta Niepodległości, i wielu innych. Uczestniczą również w licznych konkursach i przeglądach konkursowych. Repertuar orkiestry to nie tylko marsze, hymny, pieśni religijne i utwory muzyki klasycznej. Nie brakuje w nim również muzyki filmowej i rozrywkowej, o czym można było się przekonać podczas sobotniego występu, co z pewnością dla wielu było wielkim, pozytywnym zaskoczeniem.(L. Steczek)
 

 

Co, gdzie, kiedy?