Dziś jest:
2018-02-22    
Imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora    

Kultura, oświata, sport

Kapela Mała Ziemia Suska zakolędowała w Zakopanym i Krakowie

25-01-2018

Czas kolędowania nieubłagalnie dobiega końca. Na zakończenie tego świątecznego okresu Kapela Mała Ziemia Suska zagrała dwa koncerty, które spotkały się z uznaniem zgromadzonej na wydarzeniach publiczności.

W ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył” 19 stycznia Kapela z Suchej wraz z podhalańskim zespołem „9 Siył” zagrała koncert zatytułowany „Przy Betelejemskik Horak”. Wnętrza Kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Zakopanym wypełniły dźwięki skrzypiec, basów i dud, a kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołów zachwyciły słuchaczy.

Dwa dni później „Mała Ziemia Suska” wraz z Kapelą „Skoblicka” na zaproszenie ks. Marka Śladowskiego kolędowała w Kościele parafialnym w Mistrzejowicach, krakowska publiczność nie szczędziła oklasków muzykom.

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 Kapela „Mała Ziemia Suska”  w towarzystwie innych zespołów i kapel z Suchej Beskidzkiej wystąpi na Sali Rycerskiej suskiego zamku  podczas  „Góralskiego Kolędowania”. Z pewnością usłyszeć będzie można kolędy i pastorałki, które znalazły się na płytach nagranych przez kapelę: „Pastuszkowie bracia mili...””, Z Babiej Góry w pola...”, „ Przyśli my tu po kolyndzie...”.

(Magdalena Madej)

 

Co, gdzie, kiedy?