Dziś jest:
2018-01-23    
Imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy    

Kultura, oświata, sport

Nowe komputery w szkołach podstawowych

07-12-2017


W ramach realizowanego w suskich podstawówkach projektu „Inwestycja w edukację", szkoły wyposażono w nowoczesne komputery. Całkowity koszt realizacji tego zadania wyniósł 221 526,69 zł brutto. 
W ramach projektu „Inwestycja w edukację – bramą do sukcesu”, aż 380 uczniów z gminy Sucha Beskidzka uczących się w  Szkole Podstawowej nr 1 i 2 oraz Filii SP nr 2, bierze udział w dodatkowych zajęciach z matematyki, informatyki, przedmiotów przyrodniczych oraz technicznych z wykorzystaniem metody eksperymentu i programowania. W projekt zaangażowanych zostało 59 nauczycieli pracujących w tych szkołach. Uczestnicy skorzystają również ze szkoleń i kursów z zakresu kompetencji cyfrowych, uzyskując wiedzę na temat wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Dodatkowo dla 59 uczniów będą przygotowywane zajęcia wyrównawcze, aby wyrównać ich szanse i uzupełnić wiedzę w trybie indywidualnym. W ramach tego projektu doposażone zostały pracownie informatyczne w suskich podstawówkach w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz niezbędne oprogramowanie. Wykonawcą zadania była Firma Handlowo Usługowa Horyzont z Gorlic. Całkowity koszt realizacji tego zadania wyniósł 221 526,69 zł brutto.
Cały program współfinansowany jest z budżetu gminy i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
(SnS)
 
 

Co, gdzie, kiedy?