Dziś jest:
2018-02-20    
Imieniny:
Anety, Lehca, Leona    

Kultura, oświata, sport

Maciek Kubasiak wystąpił w słowackim talent show

01-12-2017

Suscy muzycy próbują swoich sił nie tylko w krajowych konkursach, ale również zagranicznych, odnosząc przy tym sukcesy. Maciek Kubasiak z Kapeli Mała Ziemia Suska, wraz ze Słowakami z Orawskiej Polhory wziął udział w castingu do tamtejszego programu tv typu talent show - Zem Spieva.


 
Muzycy z Kapeli Mała Ziemia Suska nie przestają występować na polskich i zagranicznych scenach folklorystycznych. Po wycieczce do Francji, na zaproszenie podhalańskiego zespołu 9 Siył, wystąpili w regionalnych konkursach i przeglądach.
Na szczególną uwagę zasługuje jednak udział Macieja Kubasiaka w słowackim talent show. Suski muzyk wspomógł swoim graniem kolegów ze Słowacji – Renatkę Plevjakową i Adriana Matisa podczas przesłuchań do programu telewizyjnego Zem Spieva. Program ten to popularny za naszą południową granicą przegląd zespołów i muzyków folkowych, który emitowany jest w telewizji.
Młodzi muzycy ludowi przeszli do dalszego etapu programu w Bratysławie, który będzie można zobaczyć już niedługo w TV oraz w internecie. (SnS)

 

Co, gdzie, kiedy?