Dziś jest:
2018-01-21    
Imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory    

Kultura, oświata, sport

I miejsce dla zespołu Ziemia Suskia

17-07-2017

W sobotnie popołudnie 8 lipca odbyły się VI Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej przy Sanktuarium NMP na Jasnej Górce w Ślemieniu. Spośród 14 zespołów, które zgłosiły się do konkursu, pierwsze miejsce zajęła Ziemia Suska działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury - Zamek.


 
8 lipca w ślemieniu odbył się VI Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej w ramach VIII Dni Maryjnych. Do udziału w tegorocznym festiwalu zgłosiło się 8 solistów oraz 14 zespołów, których utwory oceniało jury w składzie: Krystyna Jagła, Barbara Zahorska oraz Szymon Górny. Po wysłuchaniu każdego uczestnika przyznano zespołowi Ziemia Suska I miejsce w kategorii dorośli. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci – nagrody oraz ręcznie malowane obrazy na szkle z wizerunkiem Matki Boskiej Fatimskiej oraz kościoła na Jasnej Górce.
Organizatorami wydarzenia byli: Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu, GOK „Jemioła” w Ślemieniu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży o/Ślemień, Urząd Gminy w Ślemieniu oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu.
(SnS)
 
 
 

Co, gdzie, kiedy?