Dziś jest:
2018-01-19    
Imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza    

Kultura, oświata, sport

Kapela Mała Ziemia Suska podczas wyborów Nojśwarniyjsyj Gorolecki

17-07-2017


Kapela Mała Ziemia Suska została po raz kolejny wyróżniona i doceniona przez muzyków reprezentujących folklor góralski. Na zaproszenie zespołu „9 Siył" zagrała podczas wyborów Nojśwarniyjsyj Gorolecki w Białym Dunajcu. To jednak nie koniec współpracy suskich muzyków z podhalańskimi. 
W niedzielę 9 lipca 2017 w Białym Dunajcu, na placu przy stadionie LKS Biali Biały Dunajec odbyła się kolejna edycja „Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki”. Głównym celem konkursu jest prezentacja urody góralskich dziewcząt ich pracowitości i temperamentu, a także ochrona i popularyzacja folkloru, zwyczajów wsi podhalańskiej, spiskiej, orawskiej, pienińskiej, łąckiej i babiogórskiej - tak więc o ten zaszczytny tytuł mogły ubiegać się również mieszkanki naszego powiatu.
9 Siył to grupa dziewięciu młodych muzyków prezentujących folklor, śpiew i taniec Skalnego Podhala w najlepszym wydaniu. Suska publiczność mogła zobaczyć ich na żywo podczas Jubileuszu X-lecia Kapeli Mała Ziemia Suska. Tym razem to muzycy z Podhala zaprosili Kapelę z Suchej Beskidzkiej do wspólnego występu. Koncert rozpoczęli suscy muzycy w siedmioosobowym składzie.
Zespoły planują już dalszą współpracę. W październiku 2017r. razem wyjadą i będą koncertować we Francji. Wspólnie będą promować nasze regiony oraz Małopolskę.
(SnS)
 
 
 
 

Co, gdzie, kiedy?