Dziś jest:
2018-01-23    
Imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy    

Kultura, oświata, sport

Ziemia Suska wystąpiła we Wrocławiu

08-02-2017

Zespół „Ziemia Suska”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek, został zaproszony do Wrocławia na XXI Wrocławską Kutię, czyli wigilijne spotkanie wielonarodowościowe związane z tradycjami bożonarodzeniowymi. Wydarzenie zorganizowane zostało w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju.


 

„Ziemia Suska” reprezentuje nasze miasto na licznych festiwalach i konkursach zarówno w kraju, ale również za granicą. Ich występy są zawsze przyjmowane entuzjastycznie przez publiczność, a organizatorzy zawsze doceniają profesjonalne przygotowanie do występów. 20 stycznia artyści wystąpili w Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju podczas XXI Wrocławskiej Kutii. Spotykają się na niej m.in. Niemcy, Ukraińcy, Łemkowie, Bułgarzy, Grecy i Żydzi mieszkający w regionie.
 
W trakcie koncertu Zespół przedstawił program "Góralskie Kolędowanie", a w nim obrzęd "Chodzenia z Turoniem" oraz kolędy i pastorałki. Publiczność owacyjnie przyjęła zaśpiewaną przez Zespół pastorałkę w języku ukraińskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Konsul Honorowy Ukrainy, w-ce prezydent Wrocławia, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, pełnomocnik wojewody dolnośląskiego d/s mniejszości narodowych, profesorowie i rektorzy wrocławskich uczelni oraz posłowie. Dzień później Ziemia Suska reprezentowała nasz region podczas koncertu "Dzień Jedności Chrześcijan - XV Radosne Kolędowanie" w Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszystkie występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność zgromadzoną na koncertach. (SnS)
 

 

Co, gdzie, kiedy?