Dziś jest:
2018-02-22    
Imieniny:
Małgorzaty, Marty, Nikifora    

Aktualności

Ferie 2018 w Suchej Beskidzkiej

07-02-2018

Już w najbliższą sobotę uczniowie małopolskich szkół będą mogli odłożyć swoje tornistry zapominając o jesienno - zimowym planie lekcji. Tegoroczne ferie zimowe w naszym województwie oraz w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim rozpoczynają się co prawda w poniedziałek 12 lutego, jednak wliczając poprzedzający je weekend, w kalendarzu możemy spokojnie zaznaczyć 16 dni wolnego od szkolnych zajęć. To z pewnością dobra wiadomość dla dzieci i młodzieży.

Dla nich bowiem to  przede wszystkim czas odpoczynku, ale także okazja do rozwijania swych pasji, zainteresowań  oraz podejmowania nowych wyzwań, na które  podczas roku szkolnego zwyczajnie nie starcza  czasu. W planowaniu ciekawego i aktywnego wypoczynku na czas  zimowych ferii pomoże z pewnością bogata oferta zajęć przygotowana przez miejskie instytucje kultury oraz placówki oświatowe, działające na terenie Suchej Beskidzkiej. Zajęcia artystyczne, warsztaty projektowania, zawody sportowe, spektakle teatralne i turnieje gier to tylko niektóre atrakcje, z długiej listy propozycji skierowanych do najmłodszych mieszkańców  naszego miasta.

Miejski Ośrodek Kultury – Zamek przygotował już znane dzieciom zajęcia artystyczne „Cacane Patchworki” oraz dodatkowo warsztaty modelarskie, a także Szkółkę Rysunku Oraz Komputerowej Animacji. Nie zabraknie zajęć tanecznych oraz spektaklu teatralnego pt. „Dwóch takich, co ukradli księżyc” w wykonaniu krakowskich aktorów oraz ciekawego repertuaru „kina na Zamku”. Ponadto w zamkowych murach 22 lutego staną w szranki pasjonaci "królewskiej gry” za sprawą X Otwartego Turnieju Szachowego Ziemi Suskiej. Miłośnicy najnowszych technologii będą mogli wziąć udział w organizowanych przez Bibliotekę Suską cyklu zajęć podróżniczych z wykorzystaniem nowych technologii, w tym warsztaty fotograficzne (tworzenie globtroterskich portretów ), zajęcia plastyczne (dziennik podróży), zabawy i ciekawostki geograficzne, postcrossing, media społecznościowe
i zwiedzanie świata, literackie miejsca z lektur.

Ci, którzy obok wirtualnych emocji  stawiają na aktywne spędzanie wolnego czasu z pewnością skorzystają z oferty zajęć rekreacyjno – sportowych w Szkole Podstawowej nr 1. Na hali pod okiem nauczycieli będzie można zagrać w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę. Niezapomnianym przeżyciem i okazją do wspólnej zabawy  w rodzinnym gronie będzie zaplanowany na dzień 23 lutego Turniej Tenisa Stołowego.

Obok wydarzeń organizowanych w szkole, w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej, w ramach realizowanego przez gminę Sucha Beskidzka programu „Pływanie dla zdrowia”, dzieci do lat 12 będą mogły, również w czasie ferii, od poniedziałku do soboty skorzystać z darmowej godziny na basenie. Miłośników łyżwiarstwa Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej zachęca natomiast do zapoznania się z ofertą lodowiska „Biały orlik”, które będzie czynne w czasie ferii codziennie od 11:00 do 21:00, a w dniu 17 lutego zostaną przeprowadzone na tym obiekcie II Otwarte Mistrzostwa Suchej Beskidzkiej w Jeździe Szybkiej na Lodzie.


Zimowa przerwa od szkolnych zajęć może być także czasem prawdziwej przygody i okazją do odkrywania otaczającego nas świata. Nauka przez zabawę – tak w skrócie można określić propozycję  edukacyjną Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej, które z myślą o uczniach suskich szkół przygotowało szeroką ofertę lekcji muzealnych, dostosowanych do wieku uczestników. Ten kto w zimowe ferie odwiedzi muzeum, będzie mógł przy okazji obejrzeć jedną z kilku wystaw stałych.

Rozbudowany program atrakcji przygotowali opiekunowie Miejskiej Świetlicy Profilaktycznej  w  Suchej Beskidzkiej z myślą o swoich wychowankach, oraz dzieciach,  które na czas ferii zostały zapisane do placówki. Wśród różnorodnych zajęć i zabaw w planie przewidziano także wycieczki, zajęcia sportowe, komputerowe, spotkania z przedstawicielami instytucji oraz lekcje pływania na basenie i naukę jazdy na łyżwach.

Również kluby sportowe działające w naszym mieście podczas ferii dla swoich podopiecznych zorganizowały zajęcia, treningi i obozy sportowe wg. swojego wewnętrznego harmonogramu.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą zajęć organizowanych z okazji ferii zimowych  2018 w mieście Sucha Beskidzka, którą publikujemy poniżej.  Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku, dobrej zabawy i szczęśliwego powrotu do szkół.

(L. Steczek) 

Koordynator:
Lucyna Steczek

Referat Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej,
tel. 33 874 95 47, e-mail: promocja@sucha-beskidzka.pl

 HARMONOGRAM

 

Co, gdzie, kiedy?