Dziś jest:
2018-02-20    
Imieniny:
Anety, Lehca, Leona    

Aktualności

Modernizacja miejskiego monitoringu

05-10-2017


Zakończyły się prace związane z modernizacją miejskiego monitoringu. W ramach zadania zostały zamontowane nowoczesne urządzenia radiowe do transmisji obrazu oraz 50 calowy monitor służący do bezpośredniego podglądu obrazu z kamer monitoringu. Monitor umiejscowiony w siedzibie Straży Miejskiej został podłączony do urządzeń rejestrujących obraz. 
Modernizacja pozwala na poprawę   jakości przekazu   i  rejestracji  obrazu z poszczególnych kamer oraz jego bezpośredniego podglądu. Monitoring wizyjny miasta stanowi jeden z elementów  zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i mienia na określonym terenie. Bardzo często okazuje się cennym źródłem informacji o zdarzeniach wymagających interwencji  służb  odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo.
Obecnie w systemie monitoringu miejskiego działa 6 kamer monitorujących tereny Rynku, Placu Targowego oraz Miejskiego Klubu Sportowego „Babia Góra”  Zadanie na zlecenie Burmistrza Miasta realizowała firma  ZINK Serwis z Andrychowa, a jego koszt wyniósł  7 200 zł brutto. (SnS)
 
 
 
 

Co, gdzie, kiedy?